המשחק הבא   המשחק הקודם

המשחק הבא:

ליגת ווינר, מחזור 29

 הפועל התאמה חיפה: רמת השרון

קרית אליעזר, 18:00

תאריך 12/4/14

 

 

 

  הרשמה לניוזלטר  
שם:
דוא"ל:

ההיסטוריה מול הסקציה: עונה כפולה, שישייה ושני מפגשים בליגה הארצית. נוסטלגיה לקראת שמינית גמר הגביע

 |  10.02.2011  |  06:12

הקבוצה האחרונה של הפועל חיפה ששיחקה מול נס ציונה. הפועל חיפה מודל 91/92

 

נועם רגב

בעקבות הגרלת משחקי שמינית גמר הגביע שזימנה להפועל חיפה משחק חוץ מול סקציה נס ציונה, החלטנו להגיש לכם את ההיסטוריה של המפגשים בין הקבוצות, שכוללת שישה מפגשי ליגה בסך הכל לאורך השנים כאשר האחרון שבהם התקיים לפני 19 שנה.


שישה מפגשים בלבד לאורך ההיסטוריה התקיימו בין הפועל חיפה לסקציה נס ציונה: ארבעה בליגה הבכירה ועוד שניים בליגת המשנה. הפועל חיפה ניצחה בחמישה מהם ונס ציונה באחד. הפועל חיפה פגשה את נס ציונה ארבעה פעמים בעונת 66/67/68 שהיתה למעשה עונה כפולה בשל מלחמת ששת הימים והמצב הביטחוני בארץ. הפועל חיפה ניצחה פעם 1:2, ופעמיים 0:1 ובמחזור ה-57 (!) מחצה את נס ציונה 1:6 עם צמד שערים של רובי יאנג ועוד ארבעה שערים שכבשו יצחק רזון, יצחק אנגלנדר, אבא גינדין ודב עצמון. נס ציונה היתה הקבוצה החלשה באותה עונה כפולה בליגה הלאומית ולקראת סיומה ספגה תבוסה קשה גם מהאדומים. בסך הכל ספגה נס ציונה באותן עונות כפולות למעלה מ120 שערי חובה והיא צברה 32 נקודות בלבד ב-60 מחזורי ליגה. הפועל חיפה שיחקה בהרכב הבא במשחק שנערך ב-2 ביוני 1968: בניש: וולאך, דמתי, אנגלנדר, עצמון, פיקר, ו. יאנג, ארזי, גינדין, רזון, ר. יאנג.

בנס ציונה בלטו אליעזר צוויג ז"ל, וגברי בן שמעון שעברו מאוחר יותר לבית"ר תל אביב, מנחם איריס, משה לחמי, ברוך רוזנשטיין והשוער בן עמי גרובשטיין שספגה את השישייה מרגלי הפועל חיפה. הפועל חיפה סיימה את העונה הכפולה במקום השלישי תחת הדרכתו של הסרבי מינדה יובנוביץ.

 

המפגש הבא נערך רק כעבור 23 שנים בליגה הארצית, אז ליגת המשנה. בסיבוב הראשון ניצחה הפועל חיפה של רוני דורה 1:2 משערים של רוני מלכה וחיים לוי. בסיבוב השני ניצחה הסקציה 0:1 והרחיקה את הפועל חיפה מכרטיס העליה לליגה הלאומית, אלא שחניכיו של רוני דורה התאוששו ועם סדרה של שישה ניצחונות ובהם 1:4 על מכבי עכו, 2:0 בחוץ על בית"ר נתניה בחוץ ו-1:3 על הפועל רמת גן, הבטיחה את שובה לליגה הלאומית אחרי 6 עונות בליגה השניה, הרצף הארוך ביותר של הקבוצה בליגת המשנה.

תודה לעיתונאי יוסי גלזר על הסיוע בהכנת הכתבה


את נס ציונה מאמן כאמור רפי כהן שעבר שתי קדנציות בהפועל חיפה. הראשונה כעוזרו של גיא לוי בעונת 2000/2001 אותה סיימה הקבוצה במקום השלישי תוך שהיא מנצחת בשני משחקי דרבי 0:3 ו-1:3. הקדנציה השניה היתה קצרה יותר ופחות מוצלת, בתחילת עונת 2006/2007. רפי כהן הוביל את הפועל חיפה לניצחון 0:2 במחזור הפתיחה על הפועל רעננה, אלא ששני הפסדים 3:0 באשקלון ו-1:0 בבית לבני לוד סיימה את הרומן שלו בקרית חיים ותחתיו מונה שלומי דורה. אגב תחת רפי כהן ערכו שניים משחקני הפועל חיפה את הופעת הבכורה שלהם בקבוצה הבוגרת-עודד אלקיים והישאם כיוואן. זה קרה במשחק מול רעננה בו פתח עודד אלקיים בן ה-18 וכיוואן בן ה-18 וחצי אז נכנס כמחליף.